XBMC-Addons - en to de_DE translation catalogue (20 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: IMDb Trailers video add-on
de_DE: IMDb Trailers Video-Add-On

[ctx: Addon Description]
en: Watch movie trailers available on IMDb.
de_DE: Filmtrailer auf IMDb ansehen

[ctx: Addon Disclaimer]
en: This third party addon is not in any way commissioned or endorsed by Amazon or IMDb
de_DE: Dieses Drittanbieter-Addon wird in keiner Weise von Amazon oder IMDb in Auftrag gegeben oder unterstützt

[ctx: #30001]
en: Video Quality
de_DE: Videoqualität

[ctx: #30002]
en: Cache Timeout in hours
de_DE: Cache Timeout in Stunden

[ctx: #30003]
en: View Mode
de_DE: Ansichtsmodus

[ctx: #30004]
en: Force View Mode
de_DE: Ansichtsmodus erzwingen

[ctx: #30005]
en: Main Menu Mode
de_DE: Hauptmenü-Modus

[ctx: #30006]
en: Video Menu Mode
de_DE: Videomenümodus

[ctx: #30007]
en: Enable Debug Mode
de_DE: Debug-Modus aktivieren

[ctx: #30201]
en: In Cinemas
de_DE: In Kinos

[ctx: #30202]
en: Coming Soon
de_DE: Demnächst

[ctx: #30203]
en: Popular Trailers
de_DE: Beliebte Trailer

[ctx: #30204]
en: Recent Trailers
de_DE: Aktuelle Trailer

[ctx: #30205]
en: Televison Tonight
de_DE: TV heute Abend

[ctx: #30206]
en: Search Title
de_DE: Titel suchen

[ctx: #30207]
en: Clear Cache
de_DE: Cache leeren

[ctx: #30209]
en: Most Anticipated
de_DE: Am meisten erwartet

[ctx: #30210]
en: Most Popular
de_DE: Am beliebtesten

[ctx: #30211]
en: Recently Added
de_DE: Kürzlich hinzugefügt
